TCD-10-1W-75X+
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TCD-10-1W-75X+
Category : RF and Wireless RF Directional Coupler
Product Status : Active
Insertion Loss : -
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Coupling Factor : 10.5 ± 0.5dB
Supplier Device Package : -
Applications : CATV
Mfr : Mini-Circuits
Frequency : 10MHz ~ 750MHz
Power - Max : 1W
Coupler Type : Standard
Package / Case : 6-SMD, Flat Leads
Return Loss : 31.76dB
Isolation : -
Description : RF DIR COUPLER 10MHZ-750MHZ 6SMD
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Directional Coupler CATV 10MHz ~ 750MHz 10.5 ± 0.5dB 1W 6-SMD, Flat Leads
Product Tags:
RF directional coupler 75W
directional coupler 1W