CMD-KEY1-315
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CMD-KEY1-315
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Transmitter
Data Rate (Max) : -
Product Status : Obsolete
Features : 750 ft. Operating Distance
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity : -
Applications : General Remote Control, Garage Opener, RKE
Mfr : Linx Technologies Inc.
Frequency : 315MHz
Voltage - Supply : 2.1V ~ 3.6V
Interface : Handheld, 1 Button
Modulation or Protocol : ASK, OOK
Power - Output : -
Base Product Number : CMD-KEY
Description : TRANS KEYFOB 315MH 1 BUTTON
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Transmitter 315MHz ASK, OOK Handheld, 1 Button
Product Tags:
RF receiver transmitter module
315MHz RF transmitter receiver