OTX-418-HH-KF2-MS
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
OTX-418-HH-KF2-MS
Category : RF and Wireless RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Function : Transmitter
Data Rate (Max) : -
Product Status : Active
Features : 2 Buttons, 750 ft. Operating Distance
Package : Bulk
Series : -
Sensitivity : -
Applications : General Remote Control, Home Automation, RKE
Mfr : Linx Technologies Inc.
Frequency : 418MHz
Voltage - Supply : 2.1V ~ 3.6V
Interface : Handheld, 2 Button
Modulation or Protocol : ASK, OOK
Power - Output : -
Base Product Number : OTX-418
Description : XMITTER KEYFOB 418MHZ 2 BUTTON
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Transmitter 418MHz ASK, OOK Handheld, 2 Button